OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

7 sierpnia 2022
  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 15:00, w kościele spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic, o 15:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików, a po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty SYCHAR.
  2. W piątek o godz. 9:00 prosimy o pomoc w posprzątaniu terenu kościelnego przed odpustem.
  3. W sobotę, 13 sierpnia, zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  4. W przyszła niedzielę, 14 sierpnia, rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do 21 sierpnia. To duchowe przygotowanie do uroczystego poświecenia naszego kościoła i ołtarza poprowadzą ks. dr Waldemar Pawlik, Wiceprowincjał Warszawskiej Prowincji Pallotynów oraz ks. dr Grzegorz Kurp, Radca i Rzecznik Prasowy Warszawskiej Prowincji oraz wykładowca WSD Księży Pallotynów. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą program Misji Świętych, który znajduje się na stoliku pod chórem. Program dostępny jest również na naszej stronie internetowej, w zakładce Misje Święte.
  5. W poniedziałek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, to także główny odpust w naszym Sanktuarium. Nasze świętowanie rozpoczniemy już w niedzielę, 14 sierpnia, Mszą św. o godz. 17:00, o godz. 21:00 odśpiewamy Apel Maryjny i wyruszymy w procesji światła z kopią obrazu Matki Bożej na Krynicę. O północy zostanie odprawiona Msza św. tzw. „Pasterka Maryja”. W dzień uroczystości odpustowych porządek Mszy św. jak w niedzielę, z dodatkowym nabożeństwem maryjnym o godz. 20:30.
  6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę z Warszawy – 500 zł i na utrzymanie kościoła 600 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.