Aktualności

Boże Ciało

W czwartek, 4 czerwca 2026 r. w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Mszy św. przewodniczył ks. Zdzisław Słomka SAC proboszcz i kustosz Sanktuarium w Hodyszewie. Procesja Bożego Ciała rozpoczęła się na Krynicy i zakończyła się uroczystym błogosławieństwem przed Sanktuarium w Hodyszewie.

[więcej]

50 lat Pallotynów w Hodyszewie

W poniedziałek, 25 maja 2026 r., w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania Mszy św. z okazji 50-lecia posługi księży i braci pallotynów w Hodyszewie przewodniczył abp Tadeusz Wojda, Przewodniczący Episkopatu Polski. Obchody jubileuszu zgromadziły parafian, pielgrzymów oraz księży, którzy w minionych latach posługiwali w Hodyszewie. Miłym

[więcej]

Sezon pielgrzymkowy rozpoczęty

W piątek, 1 maja, do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie przybyła XVII Piesza Pielgrzymka z kościoła pw. Świętego Krzyża w Łapach. Pielgrzymi szli z intencją modlitewną o rozwój gospodarczy Łap i okolic oraz o Boże błogosławieństwo dla rodzin i Ojczyzny. W niedzielę, 3 maja, przybyły kolejne pielgrzymki

[więcej]

Święte Triduum Paschalne

Dwa dni tegorocznego Triduum celebrowali zaproszeni goście: w Wielki Czwartek Mszy Wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem obmycia nóg celebrował wiceprowincjał Polskiej Prowincji Chrystusa Króla ks. Grzegorz Kurp SAC, a Liturgii Wigilii Paschalnej przewodniczył radca prowincjalny i prefekt alumnów WSD w Ołtarzewie

[więcej]

Rekolekcje wielkopostne 2026

Rekolekcjom wielkopostnym w naszej parafii w dniach 15-17 marca 2026 r. przewodniczył ks. Krzysztof Śniadoch SAC z Pallotyńskiego Ośrodka Pomocy Psychologiczno-Duchowej SITIS w Warszawie.

[więcej]

Ministranci w Ołtarzewie

Ministranci naszej parafii wraz z opiekunami ks. Bogusławem i br. Grzegorzem 7 marca 2026 uczestniczyli w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie. Mogli zobaczyć miejsce, gdzie przygotowują się do kapłaństwa wszyscy pallotyni i przeżyć Misterium wystawione przez naszych kleryków.

[więcej]

Boże Ciało

W czwartek, 4 czerwca 2026 r. w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Mszy św. przewodniczył ks. Zdzisław Słomka SAC proboszcz i kustosz Sanktuarium w Hodyszewie. Procesja Bożego Ciała rozpoczęła się na Krynicy i zakończyła się uroczystym błogosławieństwem przed Sanktuarium w Hodyszewie.

[więcej]

50 lat Pallotynów w Hodyszewie

W poniedziałek, 25 maja 2026 r., w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania Mszy św. z okazji 50-lecia posługi księży i braci pallotynów w Hodyszewie przewodniczył abp Tadeusz Wojda, Przewodniczący Episkopatu Polski. Obchody jubileuszu zgromadziły parafian, pielgrzymów oraz księży, którzy w minionych latach posługiwali w Hodyszewie. Miłym

[więcej]

Sezon pielgrzymkowy rozpoczęty

W piątek, 1 maja, do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie przybyła XVII Piesza Pielgrzymka z kościoła pw. Świętego Krzyża w Łapach. Pielgrzymi szli z intencją modlitewną o rozwój gospodarczy Łap i okolic oraz o Boże błogosławieństwo dla rodzin i Ojczyzny. W niedzielę, 3 maja, przybyły kolejne pielgrzymki

[więcej]

Święte Triduum Paschalne

Dwa dni tegorocznego Triduum celebrowali zaproszeni goście: w Wielki Czwartek Mszy Wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem obmycia nóg celebrował wiceprowincjał Polskiej Prowincji Chrystusa Króla ks. Grzegorz Kurp SAC, a Liturgii Wigilii Paschalnej przewodniczył radca prowincjalny i prefekt alumnów WSD w Ołtarzewie

[więcej]

Rekolekcje wielkopostne 2026

Rekolekcjom wielkopostnym w naszej parafii w dniach 15-17 marca 2026 r. przewodniczył ks. Krzysztof Śniadoch SAC z Pallotyńskiego Ośrodka Pomocy Psychologiczno-Duchowej SITIS w Warszawie.

[więcej]

Ministranci w Ołtarzewie

Ministranci naszej parafii wraz z opiekunami ks. Bogusławem i br. Grzegorzem 7 marca 2026 uczestniczyli w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie. Mogli zobaczyć miejsce, gdzie przygotowują się do kapłaństwa wszyscy pallotyni i przeżyć Misterium wystawione przez naszych kleryków.

[więcej]