OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zmartwychwstanie Pańskie

9 kwietnia 2023
  1. Witamy ks. Wojciecha Świderskiego, pallotyna, dyrektora Ośrodka Rekolekcyjnego w Jeziornej Osadzie k. Malborka i dziękujemy za przewodniczenie Liturgii Wigilii Paschalnej i Mszy św. rezurekcyjnej oraz za dzisiejszą posługę kaznodziejską w naszym Sanktuarium.
  2. Nie byłoby godnie przeżytych świąt, gdyby nie posługa wielu osób. Serdecznie dziękuję moim współbraciom – księżom Józefowi, Ireneuszowi i Jackowi za poświęcony czas w konfesjonałach, za przewodniczenie i kazania podczas celebracji Triduum Paschalnego; br. Grzegorzowi i p. Tomaszowi Dawidziukowi za pomoc w konstruowaniu ołtarza adoracji tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przygotowanie kościoła i terenu wokół świątyni. Słowa podziękowania kieruję do służby liturgicznej, do lektorek, lektorów i kantorek za oprawę liturgii, dziękuję także Panu Organiście. Wyrazy wdzięczności należą się druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika za podjętą wartę przy Grobie Pańskim, a także Wspólnotom parafialnym, które podejmowały adorację oraz osobom niosącym w procesji rezurekcyjnej baldachim, feretrony, chorągwie i różaniec. Dziękuję także osobom z Hodyszewa i Josiek za uporządkowanie terenu przy kościele, a mieszkańcom Fermy, Kiewłak, Ścion i Wodzek za posprzątanie Krynicy.
  3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone będą na dzieła edukacyjne naszej diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  4. W najbliższy piątek, z racji przeżywanej oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana w ramach nabożeństwa przed wieczorną Mszą św.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz. 15:00 w Sanktuarium będziemy przeżywali Godzinę Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustynie Kowalskiej, św. Janowi Pawłowi II i bł. Michałowi Sopoćce.
  7. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza na szkolenie z dopłat bezpośrednich dla rolników na 2023 rok. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia br., o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nowych Piekutach.

Wszystkim osobom modlącym się w naszym Sanktuarium życzymy, by zmartwychwstały Jezus pomagał w rozwiązywaniu życiowych trudności! Niech wskazuje prostą drogę do szczęścia wiecznego i nieustannie obdarza Swoją miłością!

Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego upłyną w miłej rodzinnej atmosferze, zdrowiu i pokoju serc!