OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zmartwychwstanie Pańskie

31 marca 2024
 1. Obchodzimy dzisiaj największe święto chrześcijańskie – Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżyjmy ten dzień i całą oktawę Wielkanocy w duchu głębokiej wdzięczności za dar Bożej Miłości. Niech te święta pomogą nam bardziej uwierzyć i zawierzyć Bogu. Nich radość tych świąt zagości głęboko w naszych rodzinach. Razem z całą pallotyńską wspólnotą w Hodyszewie życzymy Wam błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Błogosławionych, czyli szczęśliwych.
 2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia oraz dekoracji Grobu Pańskiego. Dziękuję służbie liturgicznej, lektorom, Panu Organiście. Wyrazy wdzięczności należą się druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika za podjętą wartę przy Grobie Pańskim. Dziękuję moim Współbraciom za gorliwą posługę w konfesjonale, a br. Grzegorzowi za wiele godzin spędzonych w kościele, aby naszą świątynię przygotować na święta.
 3. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte odprawiane będą  jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na dzieła edukacyjne naszej diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 4. We wtorek, 2 kwietnia, przeżywać będziemy 19 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 21:00 zapraszamy na Mszę świętą papieską, w czasie której chcemy dziękować Bogu za dar naszego papieża i modlić się za jego wstawiennictwem.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę świętą do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu.
  W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na nabożeństwo I soboty miesiąca oraz na Mszę świętą ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 6. W najbliższy piątek, z racji przeżywanej oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana w ramach nabożeństwa przed wieczorną Mszą świętą.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz. 15:00 w Sanktuarium będziemy przeżywali Godzinę Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II i bł. Michała Sopoćki.
 9. W kwietniu rozpoczniemy prace związane z instalacją pomp ciepła w naszym kościele, w ramach dofinansowania uzyskanego we współpracy z Gminą Nowe Piekuty. Ta inwestycja wymaga też naszych własnych nakładów. Po zainstalowaniu pomp ciepła chcemy pilnie zająć się bocznymi schodami do kościoła. Na te cele w przyszłą niedzielę zbierana będzie taca inwestycyjna.

Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego
umocnią naszą wiarę, pogłębią nadzieję i rozpalą miłość.
Niech upłyną w miłej rodzinnej atmosferze, w zdrowiu i pokoju serc!