OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego

19 maja 2024
  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszym sanktuarium to dzień odpustu i czas wizytacji kanonicznej, którą przeprowadza ks. bp Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej. Posługę Księdza Biskupa zawierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Hodyszewskiej. Ta niedziela kończy okres wielkanocny i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.
  2. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tego dnia Msze święte w naszym sanktuarium odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Pierwsza Msza święta na Krynicy o godz. 7:15, poprzedzona śpiewem Godzinek. O godz. 12:00 zapraszamy współpracowników naszego pallotyńskiego seminarium i członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego na Mszę świętą prymicyjną, którą odprawi wyświęcony przed tygodniem ksiądz neoprezbiter z Ołtarzewa.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszym kościele niedzielę misyjną. Będziemy wspierać modlitwą i ofiarą pallotyńskich misjonarzy.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie naszych kosztów związanych z instalacją pomp ciepła w naszym kościele. Zakończenie wszelkich prac na zewnątrz i w kościele jest zaplanowane na 22 czerwca.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji mieszkańców i gospodarzy wsi Ściony.
  6. W czwartek odprowadziliśmy na cmentarz naszego parafianina z Jośk, zmarłego nagle śp. Jarosława Dąbrowskiego, lat 42. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Na radosne i głębokie przeżywanie uroczystości Zesłania Ducha Świętego
niech sam Duch nas umacnia i prowadzi, a Hodyszewska Pani wyprasza łaskę pokoju.