OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego

28 maja 2023
  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jest to także dzień odpustu w naszym Sanktuarium. Dziękujemy za posługę ks. Karolowi Burbanowi, pallotynowi z Doliny Miłosierdzia w Częstochowie. Ta niedziela kończy okres wielkanocny i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.
  2. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Tego dnia Msze św. w naszym Sanktuarium, jak w każdą niedzielę. O godz. 12:00 zapraszamy współpracowników naszego Seminarium i członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego na Mszę św. prymicyjną, którą odprawi ks. Karol Stanewicz, neoprezbiter z Ołtarzewa.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 21:00 Msza św. „Papieska”. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
  4. W czerwcu, litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiali po różańcu, który rozpoczniemy o godz. 17:30.
  5. Spotkania Grupy Anonimowych Alkoholików odbywają się co tydzień, w niedzielę, o godz. 15:30, a Grupy Wsparcia dla Współuzależnionych Al-Anon, w każdy wtorek, o godz. 18:00 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednania”.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów za mozaikę Matki Bożej Pojednania.
  7. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowa na utrzymanie kościoła 600 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.