OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV Niedziela Zwykła

21 listopada 2021
  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny w Kościele. Jest to także patronalne święto Prowincji Warszawskiej Księży i Braci Pallotynów. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi dla uzyskania odpustu zupełnego. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Kuprowi, profesorowi pallotyńskiego seminarium, radcy prowincjalnemu i rzecznikowi prasowemu z Warszawy za dzisiejszą posługę kaznodziejską w naszym sanktuarium.
  1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi biskup naszej diecezji Janusz Stepnowski. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej.
  1. Dzisiaj w godz. 15:00-17:00 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednania” odbędzie się Kawiarenka Dialogowa Małżeństw. Spotkanie pt. „Kochać, ale jak?” poprowadzi ks. Rafał Czekalewski.
  1. Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie lektorów do Domu Parafialnego „Centrum Pojednania”.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu oraz nowy rok duszpasterski pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
  1. W przyszłą niedzielę zbierana będzie taca inwestycyjna, z przeznaczaniem na zakup i montaż oświetlenia naszego kościoła. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
  1. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: anonimowa na tabernakulum z Jośk – 300 zł i z Brańska – 100 zł.
  1. Dzisiaj organizowana jest akcja krwiodawstwa. Specjalny autobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku będzie czekał na wszystkich chętnych do oddania krwi na parkingu przed Urzędem Gminy w Nowych Piekutach w godzinach 8:00-13:30.
  1. Od wtorku, 23 listopada, na czas około dwóch tygodni zostanie zamknięty przejazd kolejowy na drodze powiatowej Jabłoń Kościelna – Jabłoń Jankowce. Objazd przez miejscowość Jabłoń Śliwowo.
  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Eugeniusza Sienkiewicza, lat 89. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, nich nam błogosławi.