OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła

14 listopada 2021
 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Misyjną. Gościmy ks. Mariusza Zakrzewskiego, wicesekretarza Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego, który przez całą niedzielę na Mszach św. głosi kazania. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami pracę sekretariatu, a także zaopatrzyć się w materiały misyjne. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty SYCHAR w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie”.
 3. We wtorek, 16 listopada, na Mszy św. o godz. 18:00, będziemy modlić się w intencji br. Grzegorza Żochowskiego, naszego zakrystianina z okazji jego imienin. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej.
 4. W sobotę, 20 listopada, o godz. 10:00, w ośrodku „Ojczyzna” odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny w Kościele. Jest to także patronalne święto Prowincji Warszawskiej Księży i Braci Pallotynów. Tego dnia kazania wygłosi
  ks. dr Grzegorz Kurp, radca prowincjalny, rzecznik prasowy, wykładowca WSD w Ołtarzewie.
 6. W następną niedzielę, 21 listopada, w godz. 15:00-17:00, w Domu Parafialnym „Centrum Pojednania” odbędzie się spotkanie Kawiarenki Dialogowej Małżeństw. Gościem zbliżającej się kawiarenki będzie ks. Rafał Czekalewski. Temat spotkania: „Kochać, ale jak?”. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej kawiarenka-dialogowa-hodyszewo.blogspot.com. W czasie spotkania organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi powyżej 2 lat.
 7. W tym miesiącu spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców wyjątkowo odbędzie się w IV niedzielę, 28 listopada, o godz. 10:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie”.
 8. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: anonimowa na tabernakulum z Hodyszewa – 500 zł i z Łap – 400 zł oraz na utrzymanie kościoła anonimowa z Glinnika – 500 zł i z Kostry-Litwy – 300 zł.
 9. W niedzielę, 21 listopada, organizowana jest akcja krwiodawstwa. Specjalny autobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku będzie czekał na wszystkich chętnych do oddania krwi na parkingu przed Urzędem Gminy w Nowych Piekutach w godzinach 8:00-13:30.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, nich nam błogosławi.