OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła

31 października 2021
 1. Jutro, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Dla chrześcijan jest to radosny dzień, w którym wspominamy znanych, anonimowych, dawnych i współczesnych świętych. Po Mszy św. o godz. 12:00 wyruszymy w procesji na cmentarz, w czasie której modlitwą do Bożego Miłosierdzia otoczymy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Tego dnia kazania będzie głosił ks. Michał Siennicki, profesor pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie.
 2. We wtorek, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Będziemy modlić się za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. Msze św. w sanktuarium jak w każdą niedzielę z dodatkową Mszą św. „Papieską” o godz. 21:00.
 3. Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni, od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych, nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę za zmarłych i wypełniając zwykłe warunki: brak przywiązania do grzechu – nawet powszedniego (lekkiego), stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii św., dowolna modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin poprowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 5. W sobotę, 6 listopada spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 10:00 udział we Mszy św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej formacyjne spotkanie z ks. Józefem w Ośrodku „Ojczyzna”.
 6. Dziękujemy za pomoc duszpasterską ks. Marcinowi Przywarze, dyrektorowi Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł” z Ołtarzewa.
 7. Przed naszym kościołem, jak i w jego wnętrzu przybyło wiele pięknych chryzantem, które są darem Państwa Wróblewskich i Mnichów. Składamy serdeczne podziękowania.
 8. Wyrazy podziękowania kieruję do osób, które odpowiedziały na apel i chętnie włączyły się w akcję sprzątania liści na cmentarzu, ale przede wszystkim na Krynicy.
 9. Wciąż przyjmujemy wypominki za zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki, na których należy wpisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych i w kopercie złożyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10. Przy kościele są jeszcze do nabycia znicze nagrobne i konfitury, które rozprowadzają wolontariusze z Fundacji Pojednanie. Ofiary z akcji przeznaczone są na instalacje elektryczną w Domu Miłosierdzia.
 11. Od wtorku, 9 listopada, Fundacja Pojednanie rozpoczyna kolejną terapię grupową dla osób uzależnionych. Spotkania poprowadzi p. Marzena Trzaska, terapeutka uzależnień, w każdy wtorek o godz. 18:00 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie”.
 12. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: anonimowa na tabernakulum z: Jabłoni-Jankowiec – 200 €, Szmurłowa – 1000 zł, Szepietowa – 400 zł, Brańska – 300 zł, Glinnika – 200 zł.

Wszystkim osobom modlącym się w Sanktuarium życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pojednania w rozpoczynającym się tygodniu.