OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła

30 listopada 2022
 1. We wtorek, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. o godz. 12:00 wyruszymy w procesji na cmentarz, w czasie której modlitwą do Bożego Miłosierdzia otoczymy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Tego dnia kazania będzie głosił ks. Marcin Przywara, dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł” z Ołtarzewa.
 2. We wtorek, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Dzień Zaduszny będziemy modlić się za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. Msze św. w Sanktuarium o 7:30, 9:00; 10:30, 18:00 i „Papieska” o godz. 21:00.
 3. Od 1 do 8 listopada będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych, nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę za zmarłych i wypełniając zwykłe warunki: brak przywiązania do grzechu – nawet powszedniego (lekkiego), stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii św., dowolna modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin poprowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu
  w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 5. Dziękujemy za pomoc duszpasterską ks. Karolowi Swatkowskiemu z Archidiecezji Białostockiej, studentowi teologii fundamentalnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz ks. Giennadijowi Romaszce, pallotynowi z Woronowa na Białorusi.
 6. Przed naszym kościołem, jak i w jego wnętrzu przybyło wiele pięknych chryzantem, które są darem Państwa Wróblewskich i Mnichów. Składamy serdeczne podziękowania.
 7. Wyrazy podziękowania kieruję do osób, które chętnie włączyły się w akcję sprzątania liści na cmentarzu i przy kościele.
 8. Wciąż przyjmujemy wypominki za zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki, na których należy wpisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych i w kopercie złożyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną przeznaczoną na spłatę należności za mozaikę Matki Bożej Pojednania. Zebraliśmy na ten cel 11 322 zł.
 10. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej Pojednania: z Białegostoku – 1 000 zł; z Brańska – 1 000 zł, ze Ścion – 500 zł oraz anonimowa na utrzymanie kościoła – 100 zł.

Wszystkim osobom modlącym się w Sanktuarium życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pojednania w rozpoczynającym się tygodniu.