OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

29 października 2023
  1. W tym tygodniu, w środę, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele odprawiane będą według tradycyjnego porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o godz. 12:00 wyruszymy w procesji na cmentarz, w czasie której modlitwą do Bożego Miłosierdzia otoczymy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek porządkowali teren na cmentarzu i wokół kościoła.
  2. W czwartek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na dodatkową Mszę świętą w tym dniu o godz. 10:00 oraz na Mszę Papieską o godz. 21:00.
  3. Podczas oktawy uroczystości Wszystkich Świętych (od 1 do 8 listopada) można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji bliskich zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę świętą do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej Droga Krzyżowa w intencji rodzin poprowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca oraz Mszę świętą ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 10:00.
  5. W sobotę, 4 listopada spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 10:00 udział w Mszy świętej, a po niej formacyjne spotkanie z ks. Krzysztofem w Centrum Pojednania.
  6. W najbliższą sobotę zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości. Zmieniamy godziny adoracji. Rozpocznie się ona po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 i zakończy Apelem o godz. 21:00. Na to czuwanie zapraszamy  wszystkich, którym droga jest trzeźwość w naszych rodzinach, osoby, które złożyły przyrzeczenia abstynenckie oraz ich najbliższych. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w całej adoracji, to zapraszamy przynajmniej na chwilę trwania przed Najświętszym Sakramentem.
  7. Wciąż przyjmujemy wypominki za zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki, na których należy wypisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych i złożyć je w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  8. Dnia 10 listopada br. Szkoła w Nowych Piekutach organizuje Bieg Niepodległości. Szczegóły dotyczące Biegu znajdziemy w gablocie w przedsionku kościoła. Zapisy do jutra do godz. 15:00 w sekretariacie Szkoły.

Wszystkich modlących się w naszym Sanktuarium
zawierzamy orędownictwu Matki Bożej Hodyszewskiej.