OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

31 października 2021
  1. Dzisiaj, pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, obchodzimy 95. Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, który rozpoczyna tygodniową modlitwę w intencji misji. Pamiętajmy w modlitwie o Księżach i Braciach Pallotynach oraz o pomocy materialnej na dzieła przez nich realizowane.
  2. Zbliża się listopad – czas, kiedy pamięcią modlitewną bardziej ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Jak co roku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Na tych kartkach należy wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i w kopercie złożyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom pallotyni w Polsce przez cały listopad odprawiają codziennie 24 Msze św. Jedna z nich będzie sprawowana codziennie w naszym kościele o godz. 18.00.
  3. Wolontariusze z Fundacji Pojednanie przez cały październik, po niedzielnych Mszach św. rozprowadzać będą znicze nagrobne i konfitury z „Hodyszewskiej Piwniczki”. Cały dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na instalację elektryczną w Domu Miłosierdzia.
  4. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium: anonimowa na tabernakulum z: Kostry-Litwy – 500 zł, p. Józef Osiński – 500 zł, anonimowa – 400 zł.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na zakup i montaż nowego tabernakulum.

Wszystkim osobom modlącym się w Sanktuarium życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pojednania w rozpoczynającym się tygodniu.