OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła

1 października 2023
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17:30. Zadbajmy też, aby w naszych domach pielęgnować wspólną modlitwę różańcową.
 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy też Msze św. gregoriańskie za śp. ks. Piotra Czaję, które odprawiać będziemy przez cały październik.
 3. W kościele o godz. 15:00 odbędzie się dzisiaj spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9:00. Tego dnia dodatkowa Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo I soboty miesiąca i Mszę św. o godz. 10:00.
 5. W sobotę obchodzić też będziemy wspomnienie NMP Różańcowej. Tego dnia odprawimy ostatnią w tym roku Mszę św. na Krynicy o godz. 19:00, a po niej różaniec po dróżkach.
 6. Od przyszłej niedzieli pierwsza Msza św. odprawiana będzie w kościele o godz. 7:30.
 7. Przyjmujemy wypominki listopadowe za zmarłych. Na stoliku przy wyjściu
  z kościoła wyłożone są kartki, na których należy napisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych. Składać je można w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. W sobotę 28 października zapraszamy na dzień skupienia do Domu Ojczyzna. Poprowadzi go ks. Ireneusz Łukanowski. Temat: „Jak rozeznawać wolę Bożą i ją wypełniać”. Szczegóły i zapisy w zakrystii u ks. Ireneusza.
 9. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 15:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” odbywają się spotkania Grupy Anonimowych Alkoholików.
 10. Przez cały październik, po niedzielnych Mszach św., wolontariusze Fundacji Pojednanie, rozprowadzać będą znicze nagrobne. Całkowity dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na działalność Fundacji.

Wszystkich modlących się w naszym Sanktuarium,
wszystkich czcicieli Matki Bożej Hodyszewskiej
zawierzamy Jej orędownictwu przed Bogiem.