OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022
  1. Gościmy w naszym Sanktuarium ks. Krzysztofa Freitaga, pallotyna, dyrektora Prowincjalnego Ośrodka Powołań, opiekuna Duszpasterstwa Akademickiego z Poznania i dziękujemy za dzisiejszą posługę kaznodziejską. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć materialnie Duszpasterstwo Akademickie i inne dzieła ewangelizacyjne podejmowane przez ks. Krzysztofa.
  2. Na frontonie naszego kościoła została zamontowana mozaika przedstawiająca Matkę Bożą Hodyszewską w pierwotnej wersji, tj. bez nakładanej, drewnianej sukni. Pracę wykonał p. Mirosław Grzelak z Łodzi, artysta plastyk, twórca licznych mozaik.
  3. Do końca września trwają zapisy dzieci klas trzecich, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii.
  4. W niedzielę, 18 września, organizowana jest akcja krwiodawstwa. Specjalny autobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku będzie czekał na wszystkich chętnych do oddania krwi na parkingu przed Urzędem Gminy w Nowych Piekutach, w godzinach 08:00-13:00. Rejestracja w budynku Urzędu Gminy.
  5. W sobotę, 24 września, o godz. 9:00, w kościele odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów.
  6. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Jedności w Kodniu.  Wyjazd w sobotę, 22 października. Szczegółowych informacji udziela ks. Ireneusz, a zapisów można dokonać w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę zbierana będzie taca inwestycyjna na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
  8. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas ofiary na mozaikę z Topczewa 500 zł i z Szepietowa – 500 zł. Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękujemy.

Wszystkim osobom modlącym się w Sanktuarium życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pojednania w rozpoczynającym się tygodniu.