OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

16 października 2022
  1. Dzisiaj przypada XXII Dzień Papieski, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Blask prawdy”. W kościołach, w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera kształcenie zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za ofiary złożone do koszyków pod chórem.
  2. We czwartek, 20 października po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej do Domu Parafialnego „Centrum Pojednanie”.
  3. W piątek, 21 października, wieczorną Mszą św. rozpoczynamy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, tzw. REO. Rekolekcje to dziewięć spotkań w Sanktuarium. Zapisów można dokonać wychodząc z kościoła lub dzwoniąc na numer widoczny na plakacie w gablocie parafialnej. W rekolekcjach mogą uczestniczyć osoby od 17. roku życia.
  4. W niedzielę, za dwa tygodnie, tj. 30 października, na Mszy św. o godz. 9:00, bp Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński dokona poświecenia mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej. W uroczystym poświęceniu weźmie udział przedstawiciel Księdza Prowincjała, ks. prof. dr hab. Mirosław Mejzner SAC, Rektor WSD Księży Pallotynów w Ołtarzewie i Radca Prowincjalny. Serdecznie zapraszamy
  5. Przyjmujemy wypominki za zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki, na których należy napisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych. Składać je można w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  6. W przyszłym roku organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina) i Chorwacji. Termin wyjazdu 8-15 czerwca 2023 r. Koszt wynosi 1150 zł i 260 euro. Szczegółowych informacji udziela ksiądz proboszcz.
  7. W niedzielę, 23 października taca inwestycyjna, będzie przeznaczona na spłatę należności za mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
  8. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium: anonimowa na mozaikę z Fermy – 500 zł i z Białegostoku 500 zł.

Wszystkim osobom modlącym się w Sanktuarium życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pojednania w rozpoczynającym się tygodniu.