OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła

4 września 2022
  1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic w kościele o godz. 15:00.
  2. Tydzień temu uczestniczyliśmy w uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza, którego dokonał bp Janusz Stepnowski. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości, szczególnie dziękuję wielu osobom za pomoc w posprzątaniu kościoła i terenu wokół niego oraz tym wszystkim, którzy przygotowali pyszne ciasta. Dziękuję Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika za zabezpieczenie terenu sanktuaryjnego i za panowaniem nad bezpieczeństwem podczas tej uroczystości.
  3. W czwartek, 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej, odbędą się Dożynki parafialno-sanktuaryjne. Tego dnia Msze św. jak w każdą niedziele. Poświecenie wieńców dożynkowych podczas Mszy św. o godz. 12:00.
  4. W sobotę, 10 września zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie godz. 18:00.
  5. W sobotę, 17 września organizujemy dzień skupienia, który poprowadzi ks. Ireneusz Łukanowski. Temat tego spotkania: „Jak rozeznawać wolę Bożą?”. Szczegółowe informacje u ks. Ireneusza, a zapisy w zakrystii.
  6. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas ofiary na mozaikę z Warel Nowych – 2 500 zł, z Brańska – 1 000 zł, z Konopek – 500 zł i na utrzymanie kościoła anonimowa – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękujemy.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.