OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła

28 sierpnia 2022
  1. Dzisiaj obchodzimy odpust 42. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pojednania, a także uroczystość poświęcenia kościoła i ołtarza, którego dokona bp Janusz Stepnowski na Mszy św. o godz. 12:00. Tego dnia słowo Boże wygłosi ks. dr Michał Siennicki, profesor pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 odbędą się gminne obchody 42. rocznicy powstania „Solidarności”.
  3. Z racji odpustu składam podziękowania przybyłym księżom za pomoc w spowiedzi, Siostrom Pallotynkom, Braciom Pallotynom za przyjmowanie intencji Mszy św. oraz duszpasterzom tego Sanktuarium, Postulantom pallotyńskim i pracownikom. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, szczególnie dziękuję wielu osobom za pomoc w posprzątaniu kościoła i terenu wokół niego. Dziękuję Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika za zabezpieczenie terenu sanktuaryjnego i za panowaniem nad bezpieczeństwem podczas tej uroczystości.
  4. Dzisiaj w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” o godz. 15:30 odbędzie się spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia dodatkowa Msza św. do Serca Pana Jezusa, o godz. 15:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin. W sobotę dodatkowa Mszę św. o godz. 10:00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
  6. W piątek, 2 września zostanie odprawiona Msza św. „Papieska” o godz. 21:00.
  7. Wójt Gminy Nowe Piekuty i Proboszcz Parafii św. Kazimierza w Nowych Piekutach zapraszają na XX Dożynki Gminne na placu przed Izbą Tradycji Regionalnej Rolnictwa. Dożynki rozpoczną się o Mszą św. o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Nowych Piekutach.
  8. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas ofiary na mozaikę z Hodyszewa – 1 000 zł, na utrzymanie kościoła z Kostrów Nosków – 200 zł i na kwiaty do kościoła – 400 dolarów. Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękujemy.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.