OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

21 sierpnia 2022
  1. Dzisiaj kończymy Misje Święte, które są duchowym przygotowaniem do uroczystego poświecenia naszego kościoła i ołtarza. Dziękujemy Misjonarzom: ks. dr. Waldemarowi Pawlikowi, Wiceprowincjałowi Warszawskiej Prowincji Pallotynów oraz ks. dr. Grzegorzowi Kurpowi, Radcy, Rzecznikowi Prasowemu Warszawskiej Prowincji i wykładowcy WSD Księży Pallotynów za posługę słowa Bożego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest dla działalność duszpasterską podejmowana przez Misjonarzy. Serdeczne Bóg zapłać. Krzyż Misyjny zostanie poświęcony przez Misjonarzy po Mszy św. o godz. 12:00.
  2. W piątek, o godz. 9:00 prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła i terenu kościelnego przed niedzielnymi uroczystościami.
  3. W przyszła niedzielę, 28 sierpnia, przypada odpust 42. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Pojednania, a także zostanie uroczyście poświęcony kościół i ołtarz. Nasze świętowanie rozpoczniemy w sobotę, 27 sierpnia, Mszą św. o godz. 18:00, o godz. 21:00 odśpiewamy Apel Maryjny i wyruszymy w procesji światła z kopią obrazu Matki Bożej na Krynicę. O północy zostanie odprawiona Msza św. tzw. „Pasterka Maryja” w intencji Ojczyzny. W dzień uroczystości odpustowych porządek Mszy św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12:00 bp Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński dokona uroczystego poświęcenia kościoła i ołtarza.
  4. W imieniu Wójta Gminy Nowe Piekuty Marka Kaczyńskiego i własnym zapraszamy na gminne obchody 42. rocznicy powstania „Solidarności”, które odbędą się następną niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00.
  5. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas ofiary na mozaikę od Koła Gospodyń Wiejskich z Glinnika – 1 000 zł i anonimowa na mozaikę z Kiewłak 200 zł. Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękujemy.
  6. W tym tygodniu przybędą do naszego Sanktuarium Piesze Pielgrzymki z Łubina Kościelnego, Zambrowa, Bielska Podlaskiego, a także Rowerowa Pielgrzymka Podlaska z Białegostoku.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.