OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2023
  1. Obchodzimy dzisiaj odpust 43. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pojednania oraz 1. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy ks. Arturowi Szurawskiemu, kanclerzowi łomżyńskiej kurii diecezjalnej, za posługę kaznodziei odpustowego.
  2. Zachęcamy do wpisywania dzieci do Księgi ofiarowania ich pod opiekę Hodyszewskiej Matki Bożej Pojednania, Królowej Podlasia. W intencji ofiarowanych dzieci modlimy się w każdą środę podczas Nieustającej Nowenny do Matki Najświętszej. Deklaracje można otrzymać i wypełnić w zakrystii lub u sióstr przyjmujących intencje.
  3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 odbędą się gminne obchody 43. rocznicy powstania „Solidarności”.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9:00. Tego dnia dodatkowa Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i Mszę św. o godz. 10:00.
  5. W sobotę, 2 września, zostanie też odprawiona Msza św. papieska o godz. 21:00.
  6. Wójt Gminy Nowe Piekuty zaprasza na XXI Dożynki Gminne, które odbędą się w przyszłą niedzielę 3 września. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Nowych Piekutach. Bogaty program imprezy przewiduje wiele atrakcji.
  7. Przypominamy, że spotkania Grupy Anonimowych Alkoholików odbywają się w każdą niedzielę o godz. 15:30. W każdy wtorek o godz. 18:00 spotyka się Grupa Wsparcia dla Współuzależnionych Al-Anon, Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym „Centrum Pojednania”.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio na rozwój naszego sanktuarium: anonimowa z Brańska – 5 000 zł, anonimowa z AA – 200 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.