OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022
 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Misje Święte, które potrwają do 21 sierpnia. To duchowe przygotowanie do uroczystego poświecenia naszego kościoła i ołtarza poprowadzą ks. dr Waldemar Pawlik – Wiceprowincjał Warszawskiej Prowincji Pallotynów oraz ks. dr Grzegorz Kurp – Radca i Rzecznik Prasowy Warszawskiej Prowincji oraz wykładowca WSD Księży Pallotynów. Zapraszamy do uczestnictwa w Msza św. i nabożeństwach.
 2. Dzisiaj o godz. 15:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików, a po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty SYCHAR.
 3. Dzisiaj przed godz. 17:00 przybędzie do naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka z Parafii Bożego Ciała z Suraża wraz z ks. Proboszczem Jerzym Kolnierem.
 4. Jutro, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, to także główny odpust w naszym Sanktuarium. Nasze świętowanie rozpoczniemy dzisiaj Mszą św. o godz. 17:00, o godz. 21:00 odśpiewamy Apel Maryjny i wyruszymy w procesji światła z kopią obrazu Matki Bożej na Krynicę. O północy zostanie odprawiona Msza św. tzw. „Pasterka Maryjna”. W dzień uroczystości odpustowych porządek Mszy św. jak w niedzielę, z dodatkowym nabożeństwem maryjnym o godz. 20:30.
 5. W piątek, 12 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych został postawiony nowy Krzyż Misyjny. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło, począwszy od darczyńców drewna i wykonawców krzyża, a skończywszy na osobach, dzięki którym krzyż został przywieziony i bezpiecznie ustawiony przed Sanktuarium. Stary Krzyż Misyjny znalazł swoje miejsce w Lasku naprzeciwko cmentarza w Hodyszewie.
 6. Dzisiaj Klub Ojca działający przy naszym Sanktuarium organizuje akcję krwiodawstwa. Krew pobiera jest w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Hodyszewie, w godzinach 9:00-13:00. Proszę o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.
 7. Dziękuję niewielkiemu gronu osób, które poświęciły swój czas na prace porządkowe przy Sanktuarium.
 8. W naszym sklepiku sanktuaryjnym są do nabycia Krzyże Misyjne jako pamiątka Misji Świętych.
 9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na utrzymanie kościoła: 100 zł, 500 zł z Hodyszewa, na mozaikę: 200 zł, 500 zł z Lizy Nowej i 2˙000 zł z Czyżewa
 10. W tym tygodniu przybędą do naszego Sanktuarium Parafialne Piesze Pielgrzymki z Czyżewa, Dąbrówki Kościelnej i z Wysokiego Mazowieckiego.
 11. Dwa tygodnie temu pożegnaliśmy śp. Eugenię Marczuk, lat 92, a w ubiegłym tygodniu śp. Józefa Pasiuka, lat 66. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.