OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła

20 sierpnia 2023
  1. W tym tygodniu, w czwartek, posługę duszpasterską w Hodyszewie kończą: ks. Józef Olejko oraz ks. Jacek Zakrzewski. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 12:00, chcemy im uroczyście podziękować za wszelkie dobro, jakie zadziało się w tym miejscu dzięki nim. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym wspólnym dziękczynieniu.
  2. Klub Ojca działający przy naszym Sanktuarium organizuje dzisiaj akcję krwiodawstwa. Krew pobierana będzie w Centrum Pojednania w godzinach 9:00-13:30. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.
  3. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, obchodzić będziemy 43 rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Hodyszewskiej. Z tej okazji zapraszamy na uroczystości odpustowe. Nasze świętowanie rozpoczniemy w sobotę 26 sierpnia, Mszą św. o godz. 18:00. O godz. 21:00 odśpiewamy Apel Maryjny i wyruszymy w procesji światła z kopią obrazu Matki Bożej na Krynicę. O północy zostanie odprawiona Pasterka Maryjna w intencji Ojczyzny. W tym szczególnym przedwyborczym czasie chcemy modlić się o pojednanie i zgodę w narodzie oraz o mądre, odpowiedzialne wybory Polaków. W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9:00 przewodniczyć będzie ordynariusz naszej diecezji, ks. bp Janusz Stepnowski. Będzie to okazja do podziękowania Bogu za poświęcenie naszego kościoła i ołtarza, jakie miało miejsce w zeszłym roku.
  4. W imieniu Wójta Gminy Nowe Piekuty Pana Marka Kaczyńskiego i własnym zapraszamy na gminne obchody 43 rocznicy powstania Solidarności, które odbędą się w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12:00.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w sobotę 23 września br. Koszt: 180 zł. Szczegóły dotyczące pielgrzymki i zapisy w zakrystii u ks. Ireneusza.
  6. W środę rozpoczął się przy naszym Sanktuarium postulat dla kandydatów do zgromadzenia pallotynów. Potrwa do 11 września. Postulat to czas wstępnego przygotowania dla młodych ludzi, którzy w przyszłości pragną zostać pallotynami. Uczestniczy w nim 10 osób. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby dobrze rozeznali swoje powołanie.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.