OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła

31 lipca 2022
  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Misyjną. Gościmy ks. Sylwestra Fiećko z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego, który przez całą niedzielę na Mszach św. głosi kazania. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami pracę sekretariatu, a także zaopatrzyć się w materiały misyjne. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  2. Jak co roku, dzisiaj w Hodyszewie, w godzinach 14:15-15:15 będziemy gościć pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Białostockiej na Janą Górę. Podejmijmy ich godnie przygotowując przy swoich posesjach poczęstunek.
  3. Jutro obchodzić będziemy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej w tym dniu. Wspominając poświęcenie powstańców warszawskich zróbmy też refleksję nad naszą odpowiedzialnością za Ojczyznę.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
  5. W imieniu Fundacji Pojednanie i własnym, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie IV Festynu Rodzinnego, który odbył się w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy wszystkim sponsorom, wspólnotą działającym przy naszym Sanktuarium, strażakom z Hodyszewa i Glinnika oraz ludziom dobrej woli.
  6. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą program Misji Świętych, który znajduje się na stoliku pod chórem.
  7. Dziękujemy za ofiary na tacę inwestycyjną, która jest przeznaczona pokrycie kosztów zakupu i montażu mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej na frontonie kościoła. Na ten cel zebraliśmy 12 128 zł.
  8. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę – 300 dolarów, na mozaikę z Brańska – 500 zł i anonimowe na utrzymanie kościoła – 400 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.