OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła

6 sierpnia 2023
  1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca. O godz. 15:00 w Centrum Pojednanie odbędzie się spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  2. W piątek 11 sierpnia prosimy o pomoc w posprzątaniu terenu kościelnego przed odpustem wszystkich zatroskanych o piękno naszego Sanktuarium.
  3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. To także główny odpust w naszym Sanktuarium. Nasze świętowanie rozpoczniemy w poniedziałek, 14 sierpnia, Mszą św. o godz. 18:00. O godz. 21:00 odśpiewamy Apel Maryjny i wyruszymy w procesji światła z kopią obrazu Matki Bożej na Krynicę. W dzień uroczystości odpustowych porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w sobotę 23 września br. Koszt: 180 zł. Szczegóły dotyczące pielgrzymki i zapisy w zakrystii u ks. Ireneusza.
  5. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone ostatnio na potrzeby Sanktuarium: z Krasowa Wielkiego – 500 zł, od Tomasza Borawskiego – 350 zł.
  6. Plećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych, których ostatnio odprowadziliśmy na cmentarz parafialny: śp. Marię Włostowską z Markowa, lat 70; śp. Wiesława Modzelewskiego ze Ścion, lat 65; śp. Jana Domańskiego z Krynicy, lat 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.