OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

24 lipca 2022
  1. Dzisiaj rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po każdej Mszy św. święcimy przed kościołem pojazdy mechaniczne. Przy tej okazji w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary do koszyków na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Festynie Rodzinnym, który rozpocznie się dzisiaj, Mszą św. o godz. 12:00, pod przewodnictwem ks. dra Zenona Hanasa, Przełożonego Prowincjalnego Warszawskiej Prowincji Pallotynów. Spotkanie będzie kontynuowanie w atmosferze rodzinnej na planu za Ośrodkiem Ojczyzna. W programie między innymi występy różnych artystów i kiermasz na rzecz Domu Miłosierdzia.
  3. Wczoraj zakończono montaż frontowych drzwi kościoła, które wcześniej zostały poddane gruntownej renowacji (piaskowanie, uzupełnienie ubytków, impregnowanie) a okucia odnowiono za pomocą metody szkiełkowania. Dziękujemy p. Emilii Lipskiej i p. Piotrowi Maciejczukowi z Wojen-Szub Włościańskich za wykonaną pracę.
  4. Składam podziękowania anonimowym ofiarodawcą drewna dębowego na krzyż misyjny.
  5. Wyrazy wdzięczności kieruję do pań i dziewcząt, które wczoraj, przed południem, posprzątały kościół.
  6. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą program Misji Świętych, który znajduje się na stoliku pod chórem.
  7. Dziękujemy za ofiary na dzisiejszą tacę inwestycyjną na pokrycie kosztów zakupu i montażu mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej na frontonie kościoła.
  8. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1 110 zł na utrzymanie pallotyńskiego Nowicjatu w Ząbkowicach Śląskich.
  9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę – 600 zł; na mozaikę z Brańska – 1 000 zł i anonimowe na utrzymanie kościoła – 810 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.