OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

30 lipca 2023
  1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 12:00, ks. kanonik Andrzej Latkowski – dziekan dekanatu szepietowskiego, poprowadzi liturgiczny obrzęd przejęcia parafii przez ks. Zdzisława Słomkę, nowego proboszcza naszej parafii.
  2. Dzisiaj kończy się Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji po każdej Mszy św. święcimy przed kościołem pojazdy mechaniczne. Przy tej okazji zbierane są ofiary na środki transportu dla misjonarzy, w ramach akcji 1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji.
  3. Jutro, w poniedziałek 31 lipca, w godzinach 14:15-15:15 będziemy gościć pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Białostockiej na Jasną Górę. Jako parafianie podejmijmy ich godnie, przygotowując skromny posiłek i coś do picia. Pielgrzymów gościć będziemy na parkingu przed Sanktuarium.
  4. W środę zapraszamy na wieczorną Nowennę ku czci Matki Bożej Hodyszewskiej. W tym dniu zapraszamy też na Mszę św. papieską o godz. 21:00, podczas której chcemy dziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II oraz zawierzać swoje intencje przez jego wstawiennictwo.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, do wieczornego różańca. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji rodzin. W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 21:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończoną Mszą św. o godz. 24:00. Na to sobotnie czuwanie w miesiącu modlitwy o trzeźwość narodu zapraszamy w szczególny sposób wszystkich, którzy podjęli przyrzeczenia abstynenckie i wspierających ich bliskich oraz zatroskanych o trzeźwość Polaków.
  6. W imieniu Fundacji Pojednanie i własnym, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie V Festynu Rodzinnego, który odbył się w ubiegłą niedzielę. Szczególne słowa wdzięczności wypowiadamy wobec sponsorów, wspólnot działających przy naszym Sanktuarium, strażaków z Hodyszewa i Glinnika oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.