OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca 2023
  1. Zapraszamy do udziału w IV Festynie Rodzinnym, który rozpocznie się dzisiaj, Mszą św. o godz. 12:00, pod przewodnictwem ks. dr. Waldemara Pawlika, Przełożonego Prowincjalnego Warszawskiej Prowincji Pallotynów. Spotkanie będzie kontynuowanie w atmosferze rodzinnej na planu za Ośrodkiem Ojczyzna.
  2. Za tydzień, w niedzielę, 30 lipca, po każdej Mszy św. będziemy święcić przed kościołem pojazdy mechaniczne. Przy tej okazji w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary do koszyków na środki transportu dla misjonarzy.
  3. W poniedziałek, 31 lipca, w godzinach 14:15-15:15 będziemy gościć pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Białostockiej na Janą Górę. Jako parafianie, podejmijmy ich godnie przygotowując skromny posiłek oraz coś do picia – proszę o przyniesienie darów na parking przy Sanktuarium.
  4. Matka Miriam wraz z Siostrami Benedyktynkami z Opactwa w Sierpcu dziękuje za przeprowadzoną kwestę na rzecz sierpeckiego klasztoru. W ubiegłym tygodniu na ten cel zebrano 12 561 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Jutro, 24 lipca, ks. Rafał Czekalewski kończy posługę proboszcza, kustosza i przełożonego pallotynów w Hodyszewie, a tego samego dnia wszystkie urzędy po nim przejmie ks. Zdzisław Słomka. Ksiądz Rafał od 1 sierpnia podejmie obowiązki proboszcza parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Radomiu i przełożonego pallotynów w Radomiu.
  6. W przyszłą niedzielę, 30 lipca, na Mszy św. o godz. 12:00, ks. kan. Andrzej Latkowski, Dziekan Dekanatu Szepietowskiego, dokona liturgicznego obrzędu objęcia Parafii przez ks. Zdzisława Słomkę. Nowego proboszcza i kustosza polecamy pamięci modlitewnej.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.