OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2023
  1. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. To także główny odpust w naszym Sanktuarium. Nasze świętowanie rozpoczniemy w poniedziałek, 14 sierpnia, Mszą św. o godz. 18:00. O godz. 21:00 odśpiewamy Apel Maryjny i wyruszymy w procesji światła z kopią obrazu Matki Bożej na Krynicę. O północy zostanie odprawiona Msza św., tzw. „Pasterka Maryjna”. W dzień uroczystości odpustowych porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  2. W czwartek, 17 sierpnia, swoje imieniny będzie obchodził ks. Jacek Zakrzewski. O godz. 18:00 zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w intencji solenizanta.
  3. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia, na Mszy św. o godz. 12:00 chcemy w sposób uroczysty podziękować za wieloletnią posługę w naszym sanktuarium ks. Józefowi i ks. Jackowi, którzy 24 sierpnia opuszczają Hodyszewo, aby podjąć obowiązki duszpasterskie na nowych placówkach, w Kielcach i Lublinie. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym wspólnym dziękczynieniu.
  4. W przyszłą niedzielę Klub Ojca działający przy naszym Sanktuarium organizuje akcję krwiodawstwa. Krew pobierana będzie w Centrum Pojednania w godzinach 9:00-13:00. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na prace porządkowe przy Sanktuarium w miniony piątek.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w sobotę 23 września br. Koszt: 180 zł. Szczegóły dotyczące pielgrzymki i zapisy w zakrystii u ks. Ireneusza.
  7. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone ostatnio na potrzeby Sanktuarium: między innymi od Franciszka Brzozowskiego z Żoch Nowych – 1 000 zł

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.