OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła – ODPUST

3 lipca 2022
  1. W naszym Sanktuarium przeżywamy odpust z błogosławieństwem dzieci i rodzin. Dziękujemy abp. Adrianowi Galbasowi, pallotynowi, który jest Biskupem Koadiutorem Archidiecezji Katowickiej za udzielenie młodzieży z naszej Parafii sakramentu bierzmowania, wygłoszone słowo Boże i przewodniczenie Mszy św. odpustowej. Wyrazy wdzięczności składam ks. dr. Waldemarowi Pawlikowi, Wiceprowincjałowi Warszawskiej Prowincji Pallotynów za dzisiejszą posługę kaznodziejską w Sanktuarium.
  2. Podziękowania składam do przybyłych księży za pomoc w spowiedzi, siostrom pallotynkom i braciom pallotynom za przyjmowanie intencji Mszy św. oraz duszpasterzom tego Sanktuarium i pracownikom. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, szczególnie dziękuje trzem Paniom z Hodyszewa za pomoc w posprzątaniu terenu przy kościele. Dziękuję Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika za zabezpieczenie terenu sanktuaryjnego i za panowaniem nad bezpieczeństwem podczas tej uroczystości.
  3. Dzisiaj, o godz. 15:00, w kościele spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
  4. W sobotę, 9 lipca, zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów zakupu i montażu mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej na frontonie kościoła. Zebraliśmy na ten cel 10 013 zł. Całkowity koszt inwestycji to 80 000 zł. Do spłaty należności za mozaikę pozostało jeszcze 65 000 zł. Bóg zapłać za każda ofiarę.
  6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę: 600 zł od Maksymiliana z Jabłoni Jankowiec, z Nowych Piekut – 1 000 zł  i z Brańska – 1 000 zł.
  7. W tym tygodniu przybędą do naszego Sanktuarium pielgrzymi: Oaza Dzieci Bożych z Parafii św. Rocha w Białymstoku; Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z Białegostoku wraz z bp. Henrykiem Ciereszko oraz Klub Więzionych, Internowanych i Represjonowanych z Białegostoku.

Na czas świętowania odpustu i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.