OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła

7 lipca 2024
 1. W naszym Sanktuarium przeżywamy dzisiaj odpust rodzinny z błogosławieństwem dzieci i rodzin. Matce Najświętszej – Matce Pojednania zawierzamy wszystkich modlących się w tym cudownym miejscu. Witamy wszystkich pielgrzymów, przybyłych do Hodyszewa, aby razem dziękować Maryi za jej matczyną opiekę nad nami. Tradycyjnie po Mszy świętej w kościele będzie możliwość otrzymania specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
 2. Dziękujemy ks. Emilianowi Sigelowi, byłemu proboszczowi i kustoszowi tego miejsca, za posługę kaznodziei odpustowego. Wszystkim księżom wyrażamy wdzięczność za jednanie ludzi z Bogiem w konfesjonałach. Siostrom i braciom z rodziny pallotyńskiej dziękujemy za posługę na rzecz pielgrzymów. Strażakom z Hodyszewa i Glinnika dziękujemy za zabezpieczenie terenu Sanktuarium i troskę o bezpieczeństwo.
 3. Zachęcamy do wpisywania dzieci do Księgi ofiarowania ich pod opiekę Hodyszewskiej Matki Bożej Pojednania, Królowej Podlasia. W intencji ofiarowanych dzieci modlimy się w każdą środę podczas Nieustającej Nowenny do Matki Najświętszej. Deklaracje można otrzymać i zostawić w zakrystii oraz na stolikach z intencjami.
 4. Przy stolikach ustawionych wokół kościoła zamawiać można Msze święte.
 5. Serdecznie zapraszamy do nawiedzania naszego Sanktuarium. W sposób szczególny zapraszamy:
  na festyn rodzinny za dwa tygodnie, w niedzielę 21 lipca – rozpocznie się on Mszą świętą o godz. 12:00, po Mszy świętej zapraszamy na rodzinne zabawy i konkursy na placu przy kościele;
  na główny odpust w uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia;
  na uroczystości rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Hodyszewskiej w sobotę i niedzielę, 24 i 25 sierpnia.
 6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 11 030 zł. Dziękujemy też za wszelkie ofiary złożone dzisiaj na potrzeby naszego Sanktuarium. Po zamontowaniu pomp ciepła, chcemy w najbliższym czasie wykonać remont bocznych schodów do kościoła.

Wstawiennictwu Matki Bożej Hodyszewskiej zawierzajmy
nasze rodziny, osoby bliskie naszemu sercu i nas samych.

A Pan Bóg niech nam hojnie błogosławi.