OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła

26 czerwca 2022
  1. Dziękujemy ks. kan. dr. Krzysztofowi Chodkowskiemu, Dyrektorowi Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży i Diecezjalnemu Ceremoniarzowi za dzisiejszą posługę kaznodziejską w naszym Sanktuarium.
  2. Dzisiaj, o godz. 15:30, w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików.
  3. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Ireneusz Łukanowski. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta, która zostanie odprawiona o godz. 18:00.
  4. W środę, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To także dzień imienin ks. Piotra Czaji. Zapraszamy na dodatkową Mszę o godz. 10:00, podczas której będziemy modlić się za ks. Piotra.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. O godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18:00 odprawimy Drogę Krzyżową w intencji rodzin. W sobotę o godz. 10:00 dodatkowa Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 Msza św. „Papieska”, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
  6. W piątek, o godz. 10:00 prosimy poszczególne wioski o pomoc w posprzątaniu terenu kościelnego przed odpustem.
  7. W następna niedzielę obchodzić będziemy odpust z błogosławieństwem dzieci i rodzin. Tego dnia gościć będziemy abpa Adriana Galbasa, pallotyna, który jest Biskupem Koadiutorem Archidiecezji Katowickiej. Ksiądz Arcybiskup na Mszy św. o godz. 10:30 udzieli młodzieży z naszej Parafii sakramentu bierzmowania, a o godz. 12:00 przewodniczyć będzie Mszy św. odpustowej. Kazania w dniu odpustu wygłosi ks. dr Waldemar Pawlik, wiceprowincjał Warszawskiej Prowincji Pallotynów.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów zakupu i montażu mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej na frontonie kościoła.
  9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę: 500 zł, z Jośk – 1 000 zł i z Topczewa – 1 000 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.