OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła

30 czerwca 2024
  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek przed południem odwiedziny chorych. O godz. 15:00 dodatkowa Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej adoracja do wieczornego nabożeństwa. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 10:00.
  2. W czwartek o godz. 10:00 prosimy poszczególne wioski o pomoc w posprzątaniu terenu kościelnego przed odpustem.
  3. W najbliższą niedzielę zapraszamy do naszego sanktuarium na odpust dziecięcy, połączony z błogosławieństwem dzieci i rodzin. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Emilian Sigel, były proboszcz i kustosz hodyszewskiego sanktuarium.
  4. W piątek, na Mszy świętej o godz. 18:00, chcemy podziękować ks. Ireneuszowi Łukanowskiemu za sześcioletnią posługę w Hodyszewie. Jak zapowiadaliśmy ks. Ireneusz we wtorek 9 lipca obejmie funkcję proboszcza i rektora w Białej Niżnej. W jego miejsce 1 sierpnia przybędzie do nas ks. Bogusław Bogdan, który przed 20 laty był dyrektorem szkoły w Hodyszewie.
  5. W ramach tegorocznych zmian personalnych pallotyńska wspólnota w Hodyszewie powiększy się o dwóch współbraci. Pod koniec sierpnia powróci do nas ks. Jacek Zakrzewski, aby kontynuować opiekę nad Fundacją Pojednanie. W listopadzie posługę pustelnika na Krynicy podejmie ks. Artur Stępień, który obecnie jest rektorem pallotyńskiej wspólnoty w Medjugorie.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną. Dziękujemy też za indywidualne ofiary złożone w czerwcu na potrzeby sanktuarium: z Jośk 1000 zł, z Lizy Starej 400 zł oraz anonimowe w wysokości 1000, 500, 300 i 100 zł.

Orędownictwu Matki Bożej Hodyszewskiej zawierzamy nadchodzący tydzień.