OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła

2 lipca 2023
  1. W naszym Sanktuarium przeżywamy odpust z błogosławieństwem dzieci i rodzin. Dziękujemy bp. Jackowi Grzybowskiego za przewodniczenie Mszy św. odpustowej oraz za wygłoszone słowo, Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów za dzisiejszą ewangelizację pod patronatem Świętych Aniołów. Wyrazy podziękowania przekazuję przybyłym księży za pomoc w spowiedzi, Siostrom Pallotynkom i Braciom Pallotynom za przyjmowanie intencji Mszy św. oraz duszpasterzom tego Sanktuarium i pracownikom. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, osobom za pomoc w posprzątaniu terenu przy kościele i samego kościoła. Dziękuję Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika za zabezpieczenie terenu sanktuaryjnego i za panowaniem nad bezpieczeństwem podczas tej uroczystości.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin poprowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
  3. W przyszłą niedzielę, 9 lipca, o godz. 14:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednania” odbędzie się Duszpasterska Rada Parafialna.
  4. Za tydzień, w niedzielę, 9 lipca, kazania głosić będzie ks. Łukasz Gołaś, dyrektor Radia Pallotti.fm. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć materialnie dzieło ewangelizacyjne, jakie podejmuje pallotyńskie radio.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów konserwacji wszystkich zewnętrznych drzwi naszego kościoła.  Zebraliśmy na ten cel 9 870 zł. Bóg zapłać za każda ofiarę.
  6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na utrzymanie kościoła z Brańska – 500 zł.
  7. Wójt Gminy Nowe Piekuty informuje o zbiórce odpadów rolniczych typu: folia czarna, do owijania balotów, opakowania po nawozach itp. Zbiórka odpadów w następujących terminach: 3-4 lipca – parking przy kościele w Jabłoni Kościelnej, a 5-6 lipca na parkingu przy kościele w Nowych Piekutach, w godzinach 8:30-14:00.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.