OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022
  1. Obchodzimy oktawę Bożego Ciała, dzisiaj procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 12:00. Na zakończenie oktawy, tj. w czwartek, zostaną poświęcone wianki splecione z ziół i kwiatów.
  2. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę, 25 czerwca, o godz. 9:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w Ośrodku Ojczyzna.
  4. W czerwcu, litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy po różańcu, który rozpoczynamy pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  5. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, w Nowych Piekutach organizowana jest akcja krwiodawstwa. Specjalny autobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku będzie czekał na wszystkich chętnych do oddania krwi na parkingu przed Urzędem Gminy w godzinach 8:00-13:30. Rejestracja krwiodawców w budynku Urzędu Gminy.
  6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę: 500 zł; na tabernakulum od Doroty i Andrzeja – 200 zł oraz anonimowe na utrzymanie kościoła: 100 zł i z Jabłoni Piotrowiec – 300 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.