OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła

23 czerwca 2024
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  – w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  – w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  – w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 2. W piątek swoje imieniny obchodził będzie ks. Ireneusz Łukanowski. W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji o godz. 18:00.
 3. Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny „Inki” zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach trwania Rajdu Śladami Kapitana „Młota”. W ramach tych wydarzeń w najbliższą sobotę 29 czerwca br. zapraszamy do Hodyszewa:
  godz. 13:00 – Msza święta w intencji Rodzin Żołnierzy Wyklętych
  godz. 15:00 – wykład dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka: Żołnierze 6. Wileńskiej Brykady AK w dołach śmierci na Podlasiu. Poszukiwania IPN
  godz. 16:00 – wydarzenie słowno-muzyczne: A czemu mnie o Was w szkole nie uczyli
  Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w kruchcie kościoła.
 4. Przypominamy, że dzisiaj przed Urzędem Gminy w Nowych Piekutach organizowana jest akcja krwiodawstwa. Specjalny autobus czeka na wszystkich chętnych krwiodawców na parkingu przed Urzędem Gminy w godz. 08:00-13:00. Nie pozostańmy obojętni. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie.
 5. Zakończyliśmy montaż pomp ciepła w naszym kościele. Dziękujemy firmie ALDO i panu Sławomirowi Wiśniewskiemu za solidne wykonanie tej poważnej inwestycji, a pracownikom Gminy Nowe Piekuty za koordynowanie wszelkich formalności związanych z realizacją tego projektu.
 6. Taca w przyszłą niedzielę będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie naszych kosztów związanych z instalacją pomp ciepła oraz na remont bocznych schodów do kościoła.

Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Hodyszewskiej,
zawierzamy cały tydzień, który jest przed nami.