OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła

16 czerwca 2024
 1. Trwa miesiąc czerwiec, w którym oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo czerwcowe, odprawiane pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 2. Dzisiaj i jutro w Parafii Wniebowzięcia NMP w Brańsku odbywa się czuwanie modlitewne przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów. Szczegółowy program czuwania znajduje się na plakacie w kruchcie naszej świątyni oraz na stronie internetowej parafii Brańsk. Wszyscy są serdecznie zaproszeni do wspólnej modlitwy i adoracji przy relikwiach rodziny Ulmów.
 3. Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny „Inki” zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach trwania Rajdu Śladami Kapitana „Młota”. W ramach tych wydarzeń w sobotę 29 czerwca br. zapraszamy do Hodyszewa:
  godz. 13:00 – Msza święta w intencji Rodzin Żołnierzy Wyklętych.
  godz. 15:00 – wykład dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka: Żołnierze 6. Wileńskiej Brykady AK w dołach śmierci na Podlasiu. Poszukiwania IPN.
  godz. 16:00 – wydarzenie słowno-muzyczne: A czemu mnie o Was w szkole nie uczyli.
  Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w kruchcie kościoła.
 4. Wójt Gminy Nowe Piekuty Pan Marek Kaczyński informuje, że w przyszłą niedzielę 23 czerwca organizowana jest akcja krwiodawstwa. Specjalny autobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku będzie czekał na wszystkich chętnych krwiodawców na parkingu przed Urzędem Gminy Nowe Piekuty w godz. 08:00-13:00. Nie pozostańmy obojętni. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie.
 5. Klub Miłośników Historii w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza na wykład profesora Zbigniewa Krysiaka na temat „Powrót do Europy Schumana”. Wykład odbędzie się w przyszłą niedzielę 23 czerwca o godz. 17:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury.
 6. Dzisiaj w kościołach naszej diecezji zbierane są ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji. Pod chórem znajduje się skarbonka na nasze ofiary. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Hodyszewskiej,
zawierzamy cały tydzień, który jest przed nami.