OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowzięcie NMP – ODPUST

15 sierpnia 2022
  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP, to także główny odpust w naszym Sanktuarium. W dzień uroczystości odpustowych porządek Mszy św. jak w niedzielę, z dodatkowym nabożeństwem maryjnym o godz. 20:30.
  2. Od wczoraj w naszym Sanktuarium trwają Misje Święte. Słowo Boże głoszą nam ks. dr Waldemar Pawlik – Wiceprowincjał Warszawskiej Prowincji Pallotynów oraz ks. dr Grzegorz Kurp – Radca i Rzecznik Prasowy Warszawskiej Prowincji oraz wykładowca WSD Księży Pallotynów. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z naukami o godz. 7:00, 10:00, 18:00 oraz na nabożeństwa o godz. 17:00 i 20:30. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
  3. Podziękowania składam do przybyłych księży za pomoc w spowiedzi, Siostrom Pallotynkom i Braciom Pallotynom za przyjmowanie intencji Mszy św. oraz duszpasterzom tego Sanktuarium i pracownikom.
  4. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie dzisiejszej uroczystości, szczególnie dziękuję osobom za pomoc w posprzątaniu kościoła i terenu wokół niego. Dziękuję Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika za zabezpieczenie terenu sanktuaryjnego i za panowaniem nad bezpieczeństwem podczas tej uroczystości.
  5. W niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 12:00, bp Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński dokona uroczystego poświecenia kościoła i ołtarza. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, która odbędzie się w rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pojednania.
  6. W naszym sklepiku sanktuaryjnym są do nabycia Krzyże Misyjne jako pamiątka Misji Świętych.
  7. W tym tygodniu przybędą do naszego Sanktuarium Parafialne Piesze Pielgrzymki z Czyżewa, Dąbrówki Kościelnej i z Wysokiego Mazowieckiego.

Na czas przeżywania odpustu oraz na kolejne dni Misji Świętych, niech Duch Święty ubogaca nas duchowymi darami, a Matka Boża Hodyszewska wyprasza nam potrzebne łaski.