OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie

29 maja 2022
  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która uświadamia nam, że krocząc po ziemskich drogach wiary zmierzamy do Nieba – do domu Ojca.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
  3. W czwartek, 2 czerwca, po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie”.
  4. W sobotę, 4 czerwca, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 10:00 udział we Mszy św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej formacyjne spotkanie z ks. Józefem w Ośrodku „Ojczyzna”.
  5. W czerwcu litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiali po różańcu, który rozpoczniemy na pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  6. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i odpust w naszym Sanktuarium. Tego dnia kazania wygłosi ks. dr Grzegorz Kurp, radca prowincjalny, rzecznik prasowy, wykładowca WSD w Ołtarzewie. Pierwsza Msza św. o godz. 7:15 zostanie odprawiona na Krynicy. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Warto pamiętać, że ta niedziela kończy okres wielkanocny i że jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.
  7. W dniach 9-11 czerwca organizujemy autokarową Pielgrzymkę do Wilna. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub u ks. Ireneusza.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów drugiej raty za zakup i montaż nowego tabernakulum. Na ten cel zebraliśmy 11 200 zł.
  9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowa z Brańska –100, z Glinnika – 200 zł, ze Skłodów na tabernakulum – 500 zł i od p. Lucyny Niemyjskiej na tabernakulum – 200 zł.
  10. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Urban z Hodyszewa, lat 94. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.