OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie

12 maja 2024
  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta uświadamia nam, że krocząc po ziemskich drogach wiary zmierzamy do Nieba, do domu Ojca, do naszej niebieskiej Ojczyzny. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Marczukowi z naszej pallotyńskiej wspólnoty w Ożarowie Mazowieckim za dzisiejszą pomoc duszpasterską i wygłoszone kazanie.
  2. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i odpust w naszym Sanktuarium. Pierwsza Msza święta zostanie odprawiona na Krynicy o godz. 7:15. Przed Mszą świętą zaśpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Warto pamiętać, że ta niedziela kończy okres wielkanocny i że jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.
  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się też wizytacja kanoniczna, która ma miejsca w każdej parafii co 5 lat. Wizytację przeprowadzi ks. bp ordynariusz Janusz Stepnowski. Przed Mszą świętą o godz. 9:00 uroczyście powitamy Księdza Biskupa w drzwiach naszej świątyni i zostanie złożone tradycyjne sprawozdanie z życia parafii. Na Mszy świętej o godz. 12:00 czworo naszych parafian otrzyma sakrament bierzmowania.
  4. W związku ze zbliżającym się odpustem i wizytacją kanoniczną zapraszamy parafian w najbliższą sobotę 18 maja od godz. 9:00 do prac porządkowych przy Sanktuarium.
  5. W miniony poniedziałek rozpoczęliśmy prace związane z instalacją pomp ciepła w naszym kościele, w ramach dofinansowania uzyskanego we współpracy z Gminą Nowe Piekuty. Prace powinny potrwać do końca maja. Przepraszamy za utrudnienia. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie naszych kosztów związanych z tą inwestycją.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji mieszkańców i gospodarzy wsi Ferma.

Na radosne i głębokie przeżywanie uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego
niech Pan Bóg nam błogosławi.