OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie

21 maja 2023
  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która uświadamia nam, że krocząc po ziemskich drogach wiary zmierzamy do Nieba, do domu Ojca.
  2. Zapraszamy do wzięcia udziału w dwudniowej uroczystości poświęconej Rodzinom Żołnierzy Wyklętych. W piątek, 26 maja, w godz. 17:00-19:00, w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach, odbędzie się otwarte spotkanie z dziećmi Żołnierzy Wyklętych pt. „Przystanek historia”. W sobotę, 27 maja, o godz. 11:00 w Sanktuarium hodyszewskim Msza św. pod przewodnictwem ks. Prowincjała Waldemara Pawlika SAC, po której zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniającej Rodziny „Żołnierzy Wyklętych” oraz Apel Pamięci. O godz. 15:30, przed Sanktuarium koncert patriotyczny w wykonaniu Andrzeja Kołakowskiego. Uroczystości towarzyszyć też będzie piknik wojskowy, podczas którego swój sprzęt będzie prezentować 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana oraz 18. Dywizja Zmechanizowana z Siedlec w godz. 9.00-16.00 na placu za ołtarzem polowym. Nad uroczystością patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
  3. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i odpust w naszym Sanktuarium. Tego dnia kazania wygłosi ks. Karol Burban, pallotyn z Doliny Miłosierdzia w Częstochowie. Pierwsza Msza św. o godz. 7:15 zostanie odprawiona na Krynicy. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Warto pamiętać, że ta niedziela kończy okres wielkanocny i że jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.
  4. W przyszłą niedzielę zbierana będzie taca inwestycyjna na pokrycie kosztów mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
  5. Inicjatywa Tato.net oraz Ojcowski Klub z Hodyszewa zapraszają na warsztaty pt. „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Wydarzenie skierowane jest do mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się wzorami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w 26-27 maja w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach, w sali św. Józefa. Szczegóły na plakacie w gablocie, w przedsionku kościoła.
  6. Ksiądz Krzysztof Freitag z Poznania, dziękuje za przekazane ofiary w wysokości 7 136 zł na Duszpasterstwo Akademickie z Poznania.
  7. Dziękujemy za pomoc w sklepiku parafialnym paniom Katarzynie Markowskiej, Elżbiecie Gołaszewskiej i Anecie Szpakowskiej.
  8. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowa 100 zł i z Zalesia 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.