OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła

27 lutego 2022
 1. W naszym Sanktuarium, codziennie od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji pokoju na Ukrainie. Podejmijmy ten apel modlitewny.
 2. Tą niedzielą rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, prosząc dla nich o wolność od nałogu.
 3. Dzisiaj w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędą się spotkania:
  – godz. 14:00 – Inauguracyjna sesja Parafialnej Rady Duszpasterskiej;
  – godz. 15:30 – Grupa Anonimowych Alkoholików.
 4. W środę, 2 marca, rozpoczyna się Wielki Post, który przygotowuje nas do obchodów Świąt Paschalnych. Tego dnia posypanie głów popiołem na Mszach św. o godz. 7:00, 18:00, 19:00 i 21:00 – Msza św. „Papieska”. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożywanie posiłków raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu.
 5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium odprawiane będą według porządku:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:20;
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 oraz o godz. 16:40, po zakończeniu różańca, który rozpocznie się o godz. 16:15.
 6. W zakrystii są do odebrania skarbonki Caritas jałmużny wielkopostnej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 8. W sobotę, 5 marca, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 10:00 udział we Mszy św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej formacyjne spotkanie z ks. Józefem w Ośrodku „Ojczyzna”.
 9. Od soboty, 5 marca, Fundacja Pojednanie rozpoczyna prace Grupy wsparcia dla osób współuzależnionych AL.-ANON. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie”.
 10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
 11. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: anonimowa z Nowych Piekut – 500 zł, na tabernakulum – anonimowa z Wysokiego Mazowieckiego – 1 000 zł.
 12. Fundacja Pojednanie serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom organizatorom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w charytatywnym kiermaszu ciast i dań regionalnych. Ogólna suma pieniędzy zebrana podczas kiermaszu to 14 000 zł, Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony jest na budowę Domu Miłosierdzia w Hodyszewie.
 13. Tydzień temu przed kościołem organizowana była zbiórka na leczenie Eryka Kopczewskiego. Na ten cel zebraliśmy 5 129,89 zł. Rodzice Eryka, Państwo Ewelina i Przemysław Kopczewscy przekazują serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
 14. Dwa tygodnie temu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Marię Czarkowską, lat 93 ze Ścion, a w ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Anielę Kostrowską, lat 87 z Markowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.