OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła

20 lutego 2022
 1. Dzisiaj w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędą się następujące spotkania:
  – po Mszy św. o godz. 10:30 – dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz w rodzicami;
  – w godz. 15:00-17:00 – Kawiarenka Dialogowa Małżeństw.
 1. Fundacja Pojednanie, dzisiaj po każdej Mszy św. zaprasza do Domu Parafialnego „Centrum Pojednanie” na charytatywny kiermasz ciast i dań regionalnych. Całkowity dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na budowę Domu Miłosierdzia w Hodyszewie.
 2. W dniach 26-27 marca, w naszej parafii organizowany jest kurs przedmałżeński. Zgłoszenia przyjmowane są internetowo za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie naszego Sanktuarium pod adresem www.hodyszewo.pl w zakładce kontakt. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko narzeczonego i narzeczonej oraz telefony kontaktowe.
 3. W przyszła niedzielę, 27 lutego, o godz. 14:00 w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się inauguracyjna sesja nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na to spotkanie zapraszam także radnych poprzedniej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. Za tydzień, w niedzielę zbierana będzie taca inwestycyjna na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
 5. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: anonimowa – 100 zł, na tabernakulum – anonimowa – 1000 zł i z Warszawy Rembertowa – 500 zł.
 6. Dzisiaj w Nowych Piekutach organizowana jest akcja krwiodawstwa. Specjalny autobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku będzie czekał na wszystkich chętnych do oddania krwi na placu przed Urzędem Gminy w godzinach 08:00-13:30.
 7. Przed kościołem organizowana jest dzisiaj zbiórka na leczenie Eryka Kopczewskiego, lat 9 z Radziłowa, który choruje za zespół niedorozwoju lewej komory serca. Z powodu zakrzepu w tętnicy płucnej, nie pracuje jedno z jego płuc. By chłopiec mógł żyć, potrzebne są trzy skomplikowane operacje w Stanach Zjednoczonych. Rodzice i rodzina proszą o wsparcie w zbiórce środków na leczenie Eryka.
 8. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Janina Czarkowska, lat 93. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.