OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Zwykła

19 lutego 2023
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, prosząc dla nich o wolność od nałogu.
 2. W środę, 22 lutego, rozpoczyna się Wielki Post, który przygotowuje nas do obchodów Świąt Paschalnych. Tego dnia posypanie głów popiołem na Mszach św. o godz. 7:00, 18:00 i 19:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta.
 3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium:
  Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 17:20,
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 oraz o godz. 16:40, po zakończeniu różańca, który rozpocznie się o godz. 16:15.
 4. W piątek, 24 lutego, będziemy przeżywać Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystania seksualnego osób małoletnich. W tej szczególnej intencji odprawimy Drogę Krzyżową.
 5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1 532 zł na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji. Serdecznie dziękujemy
 6. Za tydzień, w niedzielę zbierana będzie taca inwestycyjna na pokrycie kosztów mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
 7. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej: z Oleksina – 1 000 zł, ze Świryd – 500 zł, z Kostry Litwy – 300 zł, z Ciechanowca – 200 zł, z Krokiewnic Gajek – 100 zł i anonimowe – 150 zł.
 8. Dzisiaj w Nowych Piekutach organizowana jest akcja krwiodawstwa. Autobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku będzie czekał na wszystkich chętnych do oddania krwi na placu przed Urzędem Gminy w godzinach 08:00-13:30. Rejestracja w budynku Urzędu.
 9. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszego parafianina śp. Mieczysława Zarzeckiego, lat 73 z Jośk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.