OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2024
 1. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość, jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.
 2. W środę, 14 lutego, rozpoczyna się Wielki Post, który przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych. Msze święte odprawiane będą w tym dniu o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 19:00. Na wszystkich Mszach posypanie głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Postarajmy się, aby Walentynki nie zakłóciły nam pokutnego charakteru tego dnia.
 3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym sanktuarium odprawiane są według porządku:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:20
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16:30, a po nich Msza święta o godz. 17:00 bez kazania.
 4. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 1-3 marca. Poprowadzi je ks. Michał Orzoł, wykładowca homiletyki w naszym Seminarium w Ołtarzewie oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Ożarowie Mazowieckim.
 5. W najbliższą sobotę 17 lutego br. o godz. 9:00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Szczegółowe informacje dotyczące kursu można otrzymać w zakrystii.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Brańsku zaprasza wszystkich, którzy pragną zanurzyć się głębiej w życie modlitwy oraz relację z Bogiem do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy. Rozpoczną się one 21 lutego br. o godz. 18:00 w salce za plebanią w Brańsku. Program rekolekcji znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła i na ulotkach.
 7. W niedzielę 18 lutego br. organizowana jest akcja krwiodawstwa na parkingu przed Urzędem Gminy w Nowych Piekutach w godzinach od 08:00 do 13:30. Nie pozostańmy obojętni. Nasza krew może uratować komuś życie.
 8. Ks. Ireneusz Łukanowski organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 19-21 kwietnia br. Z programem pielgrzymki można zapoznać się w gablocie w przedsionku kościoła. Koszt pielgrzymki 750 zł. Zapisy i wpłata zaliczki do 7 kwietnia.

Na rozpoczynający się tydzień i czas Wielkiego Postu
niech Pan Bóg nam błogosławi,
a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.