OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022
 1. Od wczoraj przy Sanktuarium, siedmiu diakonów z łomżyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego przeżywa rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które prowadzi ks. kan. dr Adam Filipowicz, ojciec duchowny seminarium. Serdecznie witamy i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 2. Dzisiaj Klub Ojca działający przy naszym Sanktuarium organizuje akcję krwiodawstwa. Krew pobierana jest w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Hodyszewie w godzinach 9:00-13:00. Proszę o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.
 3. Dzisiaj w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” o godz. 15:30 odbędzie się spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików, a po wieczornej Mszy św. Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.
 4. W piątek, 27 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odprawiać ją będziemy w ramach nabożeństwa przed wieczorną Mszą św.
 5. W sobotę, 28 maja, po raz pierwszy w liturgii będziemy wspominać bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.
 6. W niedzielę, 29 maja, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W dniach 9-11 czerwca organizujemy autokarową Pielgrzymkę do Wilna. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub u ks. Ireneusza.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, z przeznaczaniem na pokrycie należności za tabernakulum.
 9. Przed nami jeszcze dwie istotne inwestycje. Powoli kończymy gruntowny remont sanitariatów dla pielgrzymów, a druga to wykonanie mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej na frontonie naszego Sanktuarium. Planowany czas realizacji tego projektu to koniec października tego roku. Obraz Matki Bożej Pojednania zostanie wykonany z małych marmurowych kamyków.
 10. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowa – 100 zł i 200 zł, na mozaikę Matki Bożej – z Markowa – 500 zł i z Warszawy – 5 000 zł.
 11. W tym tygodniu przybędą do naszego Sanktuarium pielgrzymi – dzieci pierwszokomunijne z Szepietowa z ks. Adamem Kowalewskim, wikariuszem.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.