OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna

14 maja 2023
  1. Gościmy w naszym Sanktuarium ks. Krzysztofa Freitaga, pallotyna, dyrektora Prowincjalnego Ośrodka Powołań, opiekuna Duszpasterstwa Akademickiego z Poznania i dziękujemy za dzisiejszą posługę kaznodziejską. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć materialnie Duszpasterstwo Akademickie i inne dzieła ewangelizacyjne podejmowane przez ks. Krzysztofa.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:00 ks. Ireneusz Łukanowski dziękować będzie Panu Bogu za jubileusz 25. rocznicy święceń kapłańskich. Jubilata polecamy pamięci modlitewnej.
  3. Dzisiaj w Domu Parafialnym „Centrum Pojednania” odbędzie się spotkanie o godz. 15:30 Grupy Anonimowych Alkoholików, a po wieczornej Mszy św. Wspólnoty SYCHAR.
  4. We wtorek o godz. 18:00 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednania” odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Osób Współuzależnionych Al-Anon.
  5. W piątek, 19 maja, o godz. 19:00, w sali konferencyjnej (II p.) Domu Parafialnego „Centrum Pojednania”, odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Medjugorie. Obecność obowiązkowa.
  6. W imieniu organizatorów: p. dra Marka Jedynaka – Dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku, p. Marka Kaczyńskiego – Wójta Gminy Nowe Piekuty, p. Danuty Wyszyńskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach oraz ks. dra Rafała Czekalewskiego – Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pojednania, zapraszamy do udziału w dwudniowej uroczystości poświęconej Rodzinom Żołnierzy Wyklętych. W piątek, 26 maja, w godz. 17:00-19:00, w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach, odbędzie się otwarte spotkanie z dziećmi Żołnierzy Wyklętych pt. „Przystanek historia”. W sobotę, 27 maja, o godz. 11:00 w Sanktuarium hodyszewskim Msza św. pod przewodnictwem ks. Prowincjała Waldemara Pawlika SAC, po której zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniającej Rodziny „Żołnierzy Wyklętych” oraz Apel Pamięci. O godz. 15:30 przed Sanktuarium koncert patriotyczny w wykonaniu Andrzeja Kołakowskiego. Uroczystości towarzyszyć będzie piknik wojskowy, podczas którego swój sprzęt będzie prezentować 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana oraz 18. Dywizja Zmechanizowana z Siedlec w godz. 9.00-16.00 na placu za ołtarzem polowym. Nad uroczystością patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
  7. W imieniu własnym, jak i organizatorów uroczystości poświęconej Rodzinom Żołnierzy Wyklętych, serdecznie dziękuję za wykonane prace brukarskie przy Sanktuarium firmie BRUKER na czele z właścicielem p. Adamem Kociukowem oraz firmie BUD-MAR i p. Markowi Łopieńskiemu za bezpieczne przeniesienie i odpowiednie ustawienie głazu, na którym zostanie zamontowana tablica pamiątkowa poświęcona Rodzinom Żołnierzy Wyklętych.
  8. Składam podziękowania Paniom: Janinie Karpiesiuk, Alfredzie Zawadzkiej, Elżbiecie Gołaszewskiej i Zdzisławie Jabłońskiej za posprzątanie naszego kościoła.
  9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas na utrzymanie kościoła anonimowa 100 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.