OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła

4 lutego 2024
  1. Składamy serdeczne podziękowania dla osób, które wczoraj zdemontowały dekoracje bożonarodzeniowe i posprzątały kościół.
  2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca z Hodyszewa i zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na porannej i wieczornej Mszy świętej święcić będziemy chleb, wodę i sól.
  4. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
  5. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Dlatego na Mszy świętej o godz. 10:30 udzielać będziemy sakramentu namaszczenia chorych. Pomóżmy przybyć do kościoła na tę Mszę świętą osobom chorym i starszym, które chciałyby przyjąć ten sakrament.
  6. Ks. Ireneusz Łukanowski organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 19-21 kwietnia br. Programem pielgrzymki wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła. Koszt – 750 zł. Zapisy i wpłata zaliczki do 7 kwietnia.
  7. Przypominamy, że w naszej parafii zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Spotkania odbędą się w dwa weekendy: 17-18 lutego (pierwsze spotkanie) i 2-3 marca (drugie spotkanie). Zgłoszenia przyjmowane są internetowo za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie naszego Sanktuarium pod adresem hodyszewo.pl w zakładce Kontakt. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko narzeczonego i narzeczonej oraz telefony kontaktowe.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną. Wyrażamy też wdzięczność za anonimowe ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszego sanktuarium: z Jośk – 500 zł, z Hodyszewa – 400 zł, ze Ścion – 100 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska,
a Pan Bóg, niech nam błogosławi
..