OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła

5 lutego 2023
  1. Serdeczne podziękowania dla osób, które w piątek, 3 lutego, zdemontowały dekorację bożonarodzeniwą i posprzątały kościół.
  2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o godz. 15:00 w kościele zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
  3. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza św. z obrzędem namaszczenia chorych zostanie odprawiona o godz. 10:00.
  4. W sobotę, 11 lutego, zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie.
  5. Klub Ojca działający przy naszym Sanktuarium, w przyszłą niedzielę, 12 lutego, organizuje akcję krwiodawstwa. Pobór krwi będzie w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” w godzinach 9:00-13:00. Serdecznie zapraszamy.
  6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej: od p. Pauliny Osmólskiej – 200 zł, z Domanowa – 200 zł i anonimowe – 300 zł.
  7. Dzisiaj wspominając św. Agatę, dziewicę i męczennicę na zakończenie Mszy św. nastąpi obrzęd poświęcenia chleba, wody i soli. Legenda głosi, że kiedy na Sycylii wybuchła Etna, mieszkańcy Katanii wzięli z grobu św. Agaty szczątki jej welonu i ruszyli z procesją wokół miasta. Uchroniło to Katanię przed zniszczeniem. Na znak jej dobroci (Agata – gr. dobra) w kościołach święci się chleb i wodę, by dzielić się dobrocią jak chlebem, zaś woda ma chronić nasze domy od pożarów.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.