OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

3 kwietnia 2022
 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Od tego dnia aż do zakończenia Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłaniamy krzyże w świątyniach.
 2. Dzisiaj o godz. 15:00 w kościele spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 10:30 poświęcenie palm przed sanktuarium podczas uroczystej procesji wejścia.
 4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium odprawiane są:
  Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30,
  Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10:30 oraz o godz. 16:40.
 5. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w ciągu najbliższego tygodnia. Nie odkładajmy spowiedzi na przyszłą niedzielę, kiedy to na święta przyjadą goście z zagranicy i będą długie kolejki do konfesjonałów.
 6. W ubiegły czwartek i piątek uporządkowano Krynicę i teren przykościelny. Składam podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w to sprzątanie.
 7. W piątek zeszłego tygodnia w sanktuarium zostało zamontowane nowe tabernakulum. Dziękuję tym, którzy dotychczas złożyli ofiary na ten cel. Całkowity koszt wykonania i montażu to 50 000 zł. Prosimy o wsparcie.
 8. Ze względu na przedłużający się remont sklepiku sanktuaryjnego, dzisiaj palmy i świece wielkanocne są do nabycia w zakrystii.
 9. W najbliższy piątek, Klub Ojca z Hodyszewa organizuje Męską Nocną Drogę Krzyżową z Nowych Piekut do Hodyszewa, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 21:00 w kościele parafialnym w Piekutach.
 10. W tym miesiącu nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
 12. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć w kopercie, w zakrystii bądź na tacę.
 13. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe: 500 zł, z Topczewa – 200 zł, na tabernakulum z Wysokiego Maz. – 1 000 zł i z Pułazia – 200 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.