OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024
  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, której tradycją jest zasłanianie krzyży w świątyniach, aż do zakończenia Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
  2. Zachęcamy do włączenia się w nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna rozpoczęła się wczoraj. Potrwa do przyszłej niedzieli. W naszej świątyni odmawiamy ją codziennie, po każdej Mszy świętej.
  3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte odprawiane będą w tym dniu w naszym sanktuarium o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Natomiast o godz. 10:30 uroczyste poświęcenie palm przed Sanktuarium, a następnie uroczysta procesja do kościoła. W naszym sklepiku są do nabycia palmy wielkanocne
  5. W tym tygodniu zapraszamy do naszego Sanktuarium na 24 Godziny rozważania Męki Pańskiej. Rozpocznie się ono w czwartek 21 marca Mszą świętą o godz. 18:00 i zakończy w piątek 22 marca Mszą świętą o godz. 18:00.
  6. Ojcowski Klub z Brańska z księdzem proboszczem Andrzejem Ulaczykiem serdecznie zapraszają mężczyzn na nocną Drogę Krzyżową w najbliższy piątek 22 marca 2024 roku. Trasa: Brańsk – Topczewo (ok. 15 km). Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej Mszą świętą o godz. 21:00 w kościele w Brańsku. Zapisy pod numerami telefonów dostępnymi na plakacie.
  7. Dyrekcja oraz dzieci i młodzież ze Szkoły w Nowych Piekutach zapraszają w najbliższy piątek 22 marca na Inscenizację Męki Pańskiej na ulicach Nowych Piekut. Misterium rozpocznie się Mszą świętą w kościele o godz. 18:30. Szczegółowe informacje na plakacie.
  8. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowych Piekutach informuje, że 19 marca rozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do Przedszkola „Wesoły Promyk” oraz – dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły – do klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach. Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia br. Wnioski o przyjęcie dzieci dostępne są na stronie internetowej placówki oraz w sekretariacie szkoły.
  9. Ojcowski Klub z Hodyszewa zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbywa się dzisiaj (niedziela) w godz. 9:00-13:30 w Centrum Pojednania. Wymagany dowód osobisty.

Niech nas wspiera orędownictwo Matki Najświętszej,
a Pan Bóg nam błogosławi na czas Wielkiego Postu
.