OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023
 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, której tradycją jest zasłanianie krzyży w świątyniach, aż do zakończenia Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. Dzisiaj o godz. 15:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a o godz. 10:30 przed Sanktuarium podczas uroczystej procesji wejścia. Prosimy o gromadzenie się na placu przed kościołem.
 4. Prosimy o skorzystanie ze wcześniejszej spowiedzi w ciągu najbliższego tygodnia. Nie odkładajcie spowiedzi na przyszła niedzielę, kiedy to na święta przyjadą goście z zagranicy i będą długie kolejki do konfesjonałów.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 6. We wtorek, 28 marca, o godz. 9:30 sprzątanie Krynicy i terenu przy naszym kościele. Na ostatniej Radzie Parafialnej ustalono, że za sprzątanie Krynicy odpowiedzialni są mieszkańcy wiosek: Ferma, Kiewłaki, Ściony i Wodzki, a za teren przy kościele mieszkańcy Hodyszewa i Josiek. Proszę zabrać ze sobą niezbędny sprzęt: grabie, szufle, ścierki, wiadra, mopy.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na spłatę należności za mozaikę Maki Bożej Hodyszewskiej.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w kopercie można złożyć w zakrystii bądź na tacę.
 9. W piątek, 31 marca, Klub Ojca z Hodyszewa organizuje Męską Nocną Drogę Krzyżową z Brańska do Hodyszewa, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 21:00 w kościele parafialnym w Brańsku.
 10. Dziękujemy Wójtowi Gminy Brańsk p. Andrzejowi Jankowskiemu za pomoc w organizacji pracy przy czyszczeniu drzewostanu na Krynicy.
 11. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium: z Suraża – 2 000 zł, z Załusk Kościelnych – 100 zł i od p. Grzegorza – 160 zł.
 12. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Teresę Kołodziejak, lat 90 pochodzącą z Jośk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.